Rok zał. 1992

Punkty Sprzedaży
Kontakt:
telefon 71 333 27 28
tel. kom. 601 312 869
tel. kom. 502 209 006
e-mail Wydawnictwo
Szukaj książki:
Wpisz słowo (część tytułu lub autor) aby wyszukać książkę
Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
Dane firmowe
Historia
Lista publikacji
Dla autorów
Zasady etyki
Procedura recenzji
Procedura publikacji
Oferta Detaliczna
Budownictwo (56)
Chemia (1)
Ekonomia (1)
Elektrotechnika (2)
Języki Obce (7)
Konferencje (13)
Lit. dziecięca (6)
Literatura (21)
Matematyka (5)
Mechanika-Statyka (4)
Optyka (3)
Oferta dla Księgarni i Hurtowni
e-mail:
hasło:
Optyka geometryczna i fizyczna dla techników optyków
Cena: 63.00 PLN
Cena zawiera 5% VAT
Koszt Wysyłki: 17.00 PLN *
Cena zawiera 23% VAT
Autorzy: Marek Zając
Władysław Artur Woźniak
Rok wydania: 2022
Format: B5
ISBN: 978-83-7125-295-2
Liczba stron: 324
Okładka: miękka
(*) jest to minimalny koszt zamówienia jednego egzemplarza danej książki przy płatności przelewem oraz przesyłce ekonomicznej. Przy wybraniu innej opcji płatności lub wysyłki a także przy większym zamówieniu koszt wysyłki może się różnić.

Technik optyk jest zawodem, który z jednej strony ma bardzo długą tradycję (szlifowaniem soczewek i wytwarzaniem prymitywnych okularów zajmowano się już w XIII wieku), a z drugiej strony znajduje niekwestionowane miejsce w nowoczesnym społeczeństwie, poszukującym coraz bardziej zaawansowanych technicznie okularów i innych pomocy wzrokowych. Zresztą nie tylko okulary są obiektem zainteresowania technika optyka. Bardzo wiele dziedzin współczesnej inżynierii wymaga jego udziału jako osoby wykonującej, obsługującej czy serwisującej coraz bardziej skomplikowane urządzenia techniczne, zawierające elementy optyki i fotoniki.
Podstawą dla jakiejkolwiek wiedzy technicznej z obszaru zainteresowania technika optyka jest (o czym świadczy sama nazwa zawodu) klasyczna optyka rozumiana jako gałąź fizyki, a konkretnie optyka geometryczna i fizyczna, której poświęcona jest ta książka. Autorzy starali się dopasować jej zawartość do obecnie obowiązujących (w roku jej pisania: 2021) podstaw programowych dla zawodów: technik optyk (325302) i optyk-mechanik (731104), a w szczególności kwalifikacji M14 (montaż i naprawa elementów i układów optycznych) i M30 (wykonywanie i naprawa pomocy wzrokowych).
Niektóre fragmenty (w tym wyprowadzenia wielu wzorów) wykraczają poza tak określony zakres tematyczny, ale autorzy są zdania, że powinny one znaleźć się w nowoczesnym podręczniku, by dać szansę bardziej ambitnym uczniom i nauczycielom na poszerzenie wiadomości poza niezbędne minimum. Te frag menty podręcznika są wyróżnione odmiennym drukiem. Można je opuścić bez szkody dla zrozumienia całości. Oczywiście książka nie wyczerpuje zakresu zagadnień przywołanych w tytule, ale odsyła zainteresowanych pogłębieniem swej wiedzy do dość licznej już grupy podręczników akademickich z optyki, dostępnych na naszym rynku.
Autorzy są długoletnimi pracownikami naukowymi Politechniki Wrocławskiej specjalizującymi się w szeroko rozumianej optyce. Ich doświadczenie w pracy dydaktycznej, miejmy nadzieję, pozwoliło stworzyć nowoczesny podręcznik do optyki, przydatny dla tych, którzy wchodzą na tę fascynującą ścieżkę zawodową.NOWOŚĆObiekty kolejowe
Praca Zbiorowa
84.00 PLNPOLECAMYMosty w dziejach Polski
Jan Biliszczuk