Rok zał. 1992

Punkty Sprzedaży
Kontakt:
telefon 71 333 27 28
tel. kom. 601 312 869
tel. kom. 502 209 006
e-mail Wydawnictwo
Szukaj książki:
Wpisz słowo (część tytułu lub autor) aby wyszukać książkę
Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
Dane firmowe
Historia
Lista publikacji
Dla autorów
Zasady etyki
Procedura recenzji
Procedura publikacji
Oferta Detaliczna
Budownictwo (49)
Chemia (1)
Ekonomia (1)
Elektrotechnika (2)
Języki Obce (7)
Konferencje (14)
Lit. dziecięca (6)
Literatura (21)
Matematyka (4)
Mechanika-Statyka (3)
Optyka (4)
Oferta dla Księgarni i Hurtowni
e-mail:
hasło:
Stalowe konstrukcje przekryć obiektów budowlanych dużych rozpiętości
Cena: 199.50 PLN
Cena zawiera 5% VAT
Koszt Wysyłki: 20.50 PLN *
Cena zawiera 23% VAT
Autorzy: Sywester Kobielak
Marek Nowak
Edward Hutnik
Rok wydania: 2019
Format: B5
ISBN: 978-83-7125-283-9
Liczba stron: 326
Okładka: twarda
(*) jest to minimalny koszt zamówienia jednego egzemplarza danej książki przy płatności przelewem oraz przesyłce ekonomicznej. Przy wybraniu innej opcji płatności lub wysyłki a także przy większym zamówieniu koszt wysyłki może się różnić.
W książce omówiono podstawowe zasady projektowania konstrukcji i wykonawstwa z opisami architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanymi ponad 220 przekryć obiektów budowlanych dużych rozpiętości jak: trybun stadionów, hal widowiskowo-sportowych, hal wystawowych/zgromadzeń i użyteczności publicznej, terminali lotniczych, hangarów lotniczych, stacji kolejowych i metra oraz obiektów specjalnych. Książka przygotowana jest z myślą o studentach wydziałów budownictwa i architektury oraz projektantach konstrukcji i architektury obiektów o dużej rozpiętości. Może być ona przydatna dla wykonawców tego rodzaju przekryć.


Spis Treści


O Autorach:
Prof. dr hab. inż. Sylwester Kobielak studiował na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej (WBLiW PWr) w latach 1956–1963, pracując równocześnie w wykonawstwie i projektowaniu budowlanym. Wykonał szereg projektów konstrukcji stalowych, w tym nadszybia wydobywczej skipowej wieży basztowej o wysokości 70 m i innych nadszybi wydobywczych dla Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego oraz opracował wiele ekspertyz konstrukcji budowlanych. W latach 1967–2007 prowadził zajęcia dydaktyczne oraz badania betonowych konstrukcji powłokowych (silosy, zbiorniki, budowle ochronne oraz budowle wysokościowe) na Wydziale BLiW PWr. Doktoryzował się na tym Wydziale w 1973 r., habilitował zaś w 1992 r. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2007 r. Odbył roczny staż naukowy na Northwestern University w Evanston (Illinois, USA) oraz staże na uniwersytetach w Kopenhadze, Pradze i Nowosybirsku. W latach 2007–2017 pracował na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jako profesor zwyczajny. Wypromował sześciu doktorów. Jest promotorem ponad 330 prac magisterskich i inżynierskich. Jest autorem bądź współautorem ponad 240 publikacji, w tym kilku prac na temat konstrukcji stalowych dużych rozpiętości opublikowanych w czasopismach i materiałach konferencyjnych. Współuczestniczył w tworzeniu czasopisma „Archives of Civil and Mechanical Engineering” (wyd. Elsevier, lista filadelfi jska) i jest członkiem jego kolegium redakcyjnego. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Budowlanych (ASCE).

Prof. Dipl.-Ing. Architekt Marek Nowak studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w latach 1981–1984 oraz w latach 1985–1994 kontynuował studia na Wydziale Architektury w Aachen University – RWTH w Aachen. W 1988 r. organizuje samodzielne biuro projektowe w Aachen, a w 1994 r. podejmuje współpracę z biurem architektonicznym Lepel+Lepel w Kolonii. Od 1994 r. jest zatrudniony w biurze von Gerkan, Marg Und Partner Architekten (gmp) w Aachen, gdzie pełni kolejno funkcje: kierownika działu projektowania (od 2001 r.), głównego architekta (od 2008 r.) oraz zastępcy dyrektora (od 2018 r.). Równocześnie z pracą zawodową od 1997 r. jest pracownikiem naukowym w Aachen University, a od 2006 r. jest zatrudniony jako profesor na Wydziale Architektury Alanus University of Arts and Social Sciences w Bonn. Od 1998 r. jest członkiem Izby Architektów w Düsseldorfi e, a od 2013 r. jest na krajowej liście architektów w Katowicach. Był zapraszany na wykłady przez uniwersytety niemieckie i zagraniczne, w tym polskie. Jako główny projektant w biurze gmp jest autorem wielu obiektów sportowych i użyteczności publicznej, m.in. Stadionu Olimpijskiego w Kijowie, RheinEnergieStadion w Kolonii, Stadionu Śląskiego w Chorzowie, Trianel Corporate Center w Aachen, Sport Complex Foshan w Chinach, mostu na rzeką Ryck w Greifswald. Większość tych projektów była realizowana w rezultacie wygrania konkursów i nagradzana. Profesor M. Nowak jest autorem wielu publikacji.

Prof. dr hab. inż. Edward Hutnik pracuje w Instytucie Budownictwa na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest specjalistą w zakresie inżynierii mechanicznej i budownictwa rolniczego. Wyniki jego prac wskazują kierunki racjonalizacji tego budownictwa. Jest autorem bądź współautorem czterech monografi i i jednego podręcznika oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych związanych z problemami optymalizacji w budownictwie, w tym prac na temat konstrukcji stalowych dużych rozpiętości opublikowanych w różnych czasopismach i materiałach konferencyjnych. Brał udział w projektach badawczych. Publikacje dotyczące obiektów o dużych gabarytach, m.in. stadionów, obrazują projektowanie bezpiecznych układów nośnych przekryć stalowych dużych rozpiętości i przegląd ich zastosowań. Wskazują również, że w projektowaniu dużych rozpiętości przekryć obiektów mają miejsce dwa typowe i dość często przeciwstawne trendy architektoniczne. Trendy te znajdują swoje odbicie w przyjętym układzie konstrukcji nośnej przekryć, która powinna być dominująca nad innymi elementami obiektu.


NOWOŚĆ



OKULARY - Podręcznik dla optyków - Cześć I
Marek Zając
63.00 PLN



POLECAMY



Mosty w dziejach Polski
Jan Biliszczuk