Rok zał. 1992

Punkty Sprzedaży
Kontakt:
telefon 71 333 27 28
tel. kom. 601 312 869
tel. kom. 502 209 006
e-mail Wydawnictwo
Szukaj książki:
Wpisz słowo (część tytułu lub autor) aby wyszukać książkę
Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
Dane firmowe
Historia
Lista publikacji
Dla autorów
Zasady etyki
Procedura recenzji
Procedura publikacji
Oferta Detaliczna
Budownictwo (49)
Chemia (1)
Ekonomia (1)
Elektrotechnika (2)
Języki Obce (7)
Konferencje (14)
Lit. dziecięca (6)
Literatura (21)
Matematyka (4)
Mechanika-Statyka (3)
Optyka (4)
Oferta dla Księgarni i Hurtowni
e-mail:
hasło:
V Sympozjon
Cena: 15.75 PLN
Cena zawiera 5% VAT
Koszt Wysyłki: 20.50 PLN *
Cena zawiera 23% VAT
Autor: Praca Zbiorowa
Rok wydania: 2009
Format: B5
ISBN: 978-83-7125-185-6
Liczba stron: 58
Okładka: miękka
niedostępne
(*) jest to minimalny koszt zamówienia jednego egzemplarza danej książki przy płatności przelewem oraz przesyłce ekonomicznej. Przy wybraniu innej opcji płatności lub wysyłki a także przy większym zamówieniu koszt wysyłki może się różnić.

Słowo wstępne:
Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej organizuje sympozjony naukowe od 1961 roku. Współtwórcami i organizatorami tych spotkań byli wrocławscy naukowcy, a jednocześnie aktywni działacze Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, profesorowie: Eugeniusz Brzuchowski, Otton Dąbrowski, Stanisław Dmitruk, Zdzisław Gabryszewski, Igor Kisiel, Jan Kmita, Piotr Konderla, Jan Langer, Adam Mitzel, Władysław Mironowicz, Paweł Śniady, Jerzy Zawadzki.
Początkowe dziewięć sympozjonów poświęconych było zagadnieniom reologii – ostatni dotyczący tej tematyki odbył się w 1984 roku. Ich inicjatorem i głównym organizatorem był profesor Igor Kisiel, wybitna postać wrocławskiego środowiska naukowego. W latach 1983 i 1994 tematyką sympozjonów były metody statystyczne w geotechnice oraz mechanika stochastyczna.
W roku 2000, z inicjatywy ówczesnego kierownictwa Wrocławskiego Oddziału PTMTS, na kolejnym sympozjonie podjęto tematykę mechaniki kompozytów i konstrukcji warstwowych. Zachęceni zainteresowaniem tą tematyką licznego grona naukowców z kilku ośrodków w kraju, zorganizowaliśmy trzy kolejne sympozjony z tego cyklu – w latach 2002, 2004 i 2006. Obecny V Sympozjon jest organizowany tradycyjnie przez Wrocławski Oddział PTMTS, natomiast w stosunku do poprzednich sympozjonów został znacznie poszerzony skład Komitetu Naukowego, któremu przewodniczy prof. Czesław Woźniak.
Mamy nadzieję, że obecny V Sympozjon, poświęcony kompozytom i konstrukcjom warstwowym, spełni oczekiwania jego Uczestników, a zaprezentowane na nim referaty pozwolą na zapoznanie się z aktualnymi badaniami w tych dziedzinach. Będzie także stanowił forum wymiany myśli i doświadczeń w tej ważnej problematyce.


Polecamy:

Problemy stochastycznej mechaniki gruntów IV Sympozjon, Kompozyty, Konstrukcje warstwowe



NOWOŚĆ



OKULARY - Podręcznik dla optyków - Cześć I
Marek Zając
63.00 PLN



POLECAMY



Mosty w dziejach Polski
Jan Biliszczuk